Våra representanter i LAG är noga utvalda av valberedningen där hänsyn har tagits till geografi, kön, ålder, samt att det finns representation från både privat, ideell och offentlig sektor.

Här nedan är de som representerar LAG-gruppen i Framtidsbygder Dalsland Årjäng och Munkedal 2016-2022.

Ordförande för LAG
Per Jonsson, offentlig sektor. Bengtsfors.
per.jonsson@bengtsfors.se

Ledamöter

Göran Nyberg, ideell sektor. Munkedal
goran@tidningenvastsverige.se 

Christina Milén Jacobsson, privat sektor. Vänersborg
cmj@telia.com

Mats Andersson, offentlig sektor. Vänersborg
mats.andersson@centerpartiet.se

Anette Eriksson, offentlig sektor. Årjäng
anette.eriksson@pol.arjang.se

Janerik Gunnarson, privat sektor. Dals Ed
janerik.gunnarson@telia.com

Johanna Lindström, ideell sektor. Bengtsfors
j_lindstrom@telia.com

Robert Svensson, ideell sektor. Mellerud
robert.stenlyckan@telia.com

Rolf Berg, offentlig sektor. Munkedal
rolf.ladkas@telia.com

Stephanie Brodeur Flink, privat sektor. Bengtsfors
stephanie@flink.se

Tobias Bernhardsson, offentlig sektor. Färgelanda
tobias.bernhardsson@fargelanda.se